Studio Lizbet
Úterý | f RSS mapa
28. září 2021
relaxace, masáže, poradenství

Slovo o nás

      Známe to všichni, ale říkáme si to přejde, ještě stihnu toto a tamto a pak už si odpočinu. Pak se objeví další bezodkladná věc k vyřízení a další a další, jsme v práci čím dál víc hodin, domácnost, děti, náročný koníček, který v tom spěchu a stresu už přestal přinášet radost a… pořád odkládáme čas na odpočinek. Říkáme si, bude dovolená, odpočinu si – jenže - vracíme se z dovolené a máme pocit, že jsme ještě unavenější než předtím. Víte proč to tak je? Není tak jednoduché lidskému organismu rozkázat ODPOČÍVEJ!, zvláště dopřejeme-li mu tu možnost jen sporadicky.

      "Relaxace je jedna z nejdůležitějších záležitostí pro člověka k odstranění nebo i vyřešení zdravotních potíží, ale i jako prevence, upevnění kondice a zkvalitnění života pro každého člověka. Stavu relaxace (klinický stav relaxační reakce), je v zájmu prevence onemocnění všeho druhu i biologického stárnutí nutné dosahovat každodenně. Všechny vědecké výzkumy z oblasti relaxace provedené v kterékoliv části světa prokázaly, že více než 60% dospělých osob není schopno stavu relaxační reakce pravidelně a podle potřeby vůbec dosáhnout, a že toto procento trvale a rychle narůstá." Tolik odborníci.

      A pak se objeví nejprve drobnosti– občas bolest hlavy, únava a to i po ránu, kdy bychom měli být odpočinutí, časté chřipky. Pak už potíže nejdou jen tak přehlédnout – migrény, infekce, záněty, cysty, zhoršování zraku, čím dál horší schopnost se soustředit, zapomínání. Ale tím ještě náš organismus neřekl své poslední slovo ve svém volání o pomoc - neschopnost prožít opravdovou radost, těšit se na něco, všímat si každodenních drobných radostí a čerpat z nich sílu. Nezvládáme se o svou radost dělit, předávat ji jiným, s její pomoci vychovávat děti. Jsme nervózní a podráždění, na všem vidíme jen to špatné. Společně s barvami života nám odchází i zdraví.

      "Ignorování výše zmíněné nutnosti relaxace má za následek přivolání a zhoršení chronických (příp. i akutních) degenerativních chorob mozku a nervové soustavy, soustavy endokrinních žláz, hladkého i kosterního svalstva, kosterního skeletu a kloubů, srdce a krevního oběhu, dýchacího ústrojí, zažívacího a vylučovacího ústrojí, metabolického systému a pochopitelně i psychických a mentálních schopností jedince." Tolik odborníci – konec citátu.

      Neslibuji zázraky, neříkám, že stačí si odpočinout a bude vše v pořádku, nechci nikoho poučovat o tom, jak má žít. Chci jen nabídnout cestu a bude mi ctí vám pomoci, aby se tato cesta stala součástí vašeho života – života s radostí, s láskou, se zdravím. Odpočinutý a zrelaxovaný organismus dokáže být velice silný a odolný. Nemusí se bát kdejakého zmutovaného viru, zvládne stres a spěch s úsměvem, třeba se znovu zamiluje, či dostane chuť něco tvořit jen tak pro radost.

      Sama jsem si zkusila co to je být vystresovaný, uhoněný, smutný a nešťastný. Měla jsem to štěstí, že jsem neztratila schopnost vnímat, že to nejsem jenom já, kdo se necítí dobře a to mi dalo sílu, sílu se učit a porozumět a pak i odvahu svým uměním pomoci nejen sobě, ale i druhým.  O Janě     O studiu Lizbet  
PROČ STUDIO LIZBET? plant
co pro Vás můžeme udělat * jméno a příjmení * navrhněte termín e-mail telefonní číslo *
plant © 2011 Studio Lizbet Všechna práva vyhrazena
Milí klienti Studia Lizbet,
vzhledem k aktuální situaci v naší zemi, ruším, prozatím provoz studia. Poradenství po telefonu zůstává, ceník platí beze změn. Pokud vyvstane potřeba dalších změn, dám včas vědět.

Přeji zdraví a klidnou mysl, s pozdravem,
vaše masérka Jana Blažková