Studio Lizbet
Úterý | f RSS mapa
28. září 2021
relaxace, masáže, poradenství

O nabízených masážích

Bowenova masáž - The gentle touch („Jemný dotek“)

Masážní techniku podle A. Bowena jsem pro vás studovala u Jocka Ruddocka, který tuto metodu dlouhá léta provozoval a vyučoval ve Skotsku, a který se tuto metodu naučil u jednoho z přímých žáků A. Bowena. Jedná se o velmi šetrnou, zcela neinvazivní a nediagnostickou metodu. Je to jemná manipulace s jemnou tkání, která se skládá z jednotlivých pohybů přes určené a přesně definované body lidského těla. Důležitý a jedinečný je Bowenův pohyb – kdy masér prsty pohybuje klintovou kůží přes sval, nebo šlachu, pak vyvine velmi šetrný tlak a po určité čekací době, se stejným tlakem, sklouzne kůží zpět. Masér postupuje podle přesných schémat. Uplatňované pauzy mezi jednotlivými sériemi pohybů, poskytují tělu čas ke zpracování impulzů a jejich maximálnímu využití. Specifické body, přes které se pohyby provádějí, jsou často křižovatkou krevních a lymfatických cév s nervovými vláky a meridiány. Bowenista pomáhá stimulovat krevní a lymfatickou cirkulaci, probouzí nervová zakončení, reguluje energetické dráhy. Dochází k nastolení homeostázy, k uvolnění vnitřních bloků a tím může být obnoven i tok energie QI, velmi často dochází k přerušení spirály bolesti. Vybalancováním „vnitřního prostředí“ umožníme tělu, aby uplatnilo své vlastní hojivé procesy.nahoru

Breussova masáž

Rudolf Breuss dokázal za dobu své praxe, že neexistují zničené či opotřebované ploténky, pouze zdegenerované. A na základě svých zkušeností vyvinul masáž, která dokáže ploténky zregenerovat a obnovit a nezřídka i zabránit zbytečné operaci.

Masáž je velmi jemná, příjemná a přitom silně energetická. Kromě toho, že výrazně regeneruje meziobratlové ploténky, odstraňuje také fyzické i energetické bloky. Je základem řešení velké většiny problémů pohybového aparátu (např. posunuté obratle mohou být vráceny do původní polohy již při ní) a klíčem k odstranění hlubokých problémů psychických. Je jednou z nejvhodnějších masáží sloužících k uvolnění svalového napětí.

Breussovou masáží páteře se vlastně oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla možnost se opět nasát vodou. Masíruje se za studena vylisovaným třezalkovým olejem, který má nejen vliv na pohybový aparát, ale uvolňuje i psychické bloky. Dochází k nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které z páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru. Nedílnou součástí Breussovy masáže je masáž akupresurních bodů, kterými masér působí na meridiány.

Breussova masáž může být použita jako samostatná, plnohodnotná masáž, nebo její části při jiné masáži zad – dle uvážení maséra po posouzení aktuálního stavu klienta. Breussovu masáž je možno libovolně často opakovat.

Vzhledem k přímému působení maséra na oblast kolem páteře, která je velmi bohatá na nervová zakončení je Breussova masáž vnímána všemi klienty jako velmi příjemná, relaxační masáž.nahoru

Relaxace pomocí AVS přístroje (Psychowalkman)

AVS přístroj vyvolává tzv. relaxační reakci, navozuje uvolnění, relaxaci a to dokonce v mnoha různých formách, např. relaxaci krátkou, mírnou, hlubokou, intenzivní, s různými účinky po psychické a fyzické stránce. Psychowalkman účinně a rychle ovlivňuje bioelektrickou aktivitu mozku. Jinými slovy přístroj libovolně navozuje jednotlivé hladiny vědomí a při pravidelném používání zlepšuje schopnost mozku celé spektrum hladin vědomí lépe využívat a navozovat. Přístroj vysílá brýlemi s diodami a sluchátky světelné (zrakové) a sluchové signály o určité frekvenci. Náš mozek se na tuto frekvenci automaticky vyladí. Tento jev je vlastní každému člověku a nazývá se „efekt napodobení frekvence“. Určitě znáte např. uspávající drkotání vlaku. Je to proto, že tento zvuk bývá často v pomalých frekvencích – v deltě – hladině spánku.

Upozorňuji, že se někdy po sezení nemusíte cítit dobře, můžete se cítit nesví, může Vás rozbolet hlava - je to jev zcela výjimečný a může znamenat začátek uzdravování, ale v případě, že by se vyskytnul je potřeba upozornit obsluhující personál a poradit se s ním o dalším postupu.nahoru

Dornova metoda (aneb masáž místo operace)

Klasická medicína neřeší příčiny, ale rychle vadu stabilizuje a fixuje. Tím ale bohužel zpravidla znemožňuje vyřešení příčiny.

Proč mít páteř v pořádku? Obratle v nesprávné poloze utlačují nerv, jenž sbírá a dodává informace z orgánů (srdce, plíce, žaludek. atd.). Zjednodušeně řečeno, tyto orgány dostávají neúplnou informaci a „zlobí".

Tak jako při stavbě domu potřebujeme dobré základy, aby časem nevznikly trhliny, tak naše tělo potřebuje pevnou opěrnou soustavu, která zaručuje stabilitu.

Dornovou metodou se obratle a klouby vracejí na původní místo, čímž se vyrovnává celková statika těla. Tuto metodu můžeme považovat tedy za postup, při kterém má klient možnost dostat se znovu do svého středu přirozenou cestou. Je to postup, kterým se léčí příčina a nejen důsledek.

Dornova metoda je velmi jemná manuální terapie, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy a pomocí níž se uvolňují blokády v tkáních a energetické bloky. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu. Dornovou metodou se napravují klouby a obratle a vyrovnává se celková statika těla. Děje se tak šetrně jemným tlakem za aktivního pohybu a spolupráce klienta.

Touto metodou můžeme srovnat rozdílnou délku dolních končetin, vyrovnat rotace kyčelních kloubů, korigovat vysunuté ploténky, odstraňovat bolesti spojené s nerovnostmi páteře, mravenčení v nohou i rukou, bolesti hlavy, srovnává se i kostrč. Právě vybočená kostrč může mít souvislost s bolestmi hlavy, pociťovanými jako „zablokovaná“ krční páteř. Správné postavení pánve je nezbytně nutné k nápravě vbočených palců na nohou. Vzhledem k provázanosti páteře s inervací vnitřních orgánů dochází ke zlepšení funkce vnitřních orgánů. Po srovnání posunutých obratlů často přejdou migrény, bolesti ramen, bolesti a brnění vystřelující do nohou i jiné potíže.

Účinnost Dornovy metody je velmi vysoká, vyžaduje však i spoluúčast klienta. K tomu, aby byly účinky trvalé, je nutné odstranit nesprávné pohybové návyky (např. překládání nohy přes nohu apod.).

Netrpělivým Dornovu metodu nelze doporučit - rychlé řešení většinou neexistuje.

Před aplikací a ošetření Dornovou metodou je nanejvýš vhodné nejdříve uvolnit zatuhlé, především zádové svalstvo ať již masáží nebo baňkováním. Následně aplikujeme Dornovu metodu.

Charakteristika Dornovy metody:

Masér napraví za spoluúčasti nemocného klouby. Ošetření není prováděno trhnutím. Ošetřovaný může pocítit bolest, ta však nikdy nejde přes práh bolesti. Spoluúčast ošetřovaného spočívá v plynulém kývání nohou či rukou či v malém pootáčení hlavy či pomalém naklánění trupu a v kontrolovaném nádechu a výdechu.

Na závěr každé Dornovy terapie klient absolvuje harmonizační jemnou masáž zad s aplikací většího množství třezalkového oleje (tento olej proniká velice hluboko a pomáhá při regeneraci meziobratlových plotének) na uvolnění a celkové zrelaxování.

Tři dny po aplikování Dornovy metody se doporučuje vyvarovat se prochladnutí ošetřovaných míst a nezatěžovat tato místa fyzickou námahou. V průběhu těchto 3 dnů se může bolest střídavě objevovat a mizet až následně zmizí úplně. Tyto 3 dny potřebuje organismus k nutné regeneraci a výměně informací o nové situaci v organismu.

Četnost ošetření je velmi individuální. Nicméně po 2 - 3 ošetřeních by se měl dostavit jistý úspěch. V některých těžších případech by měl nastat maximálně po 6 ošetřeních. Pokud k úpravě nedojde, je třeba pátrat po hlubších příčinách emocionálních, nebo po pohybových zlozvycích, které zpětně vyvolávají nesprávnou polohu. Časové rozmezí mezi jednotlivými ošetřeními jsou různá, od dnů do týdnů, maximálně však 3 týdny.nahoru

HOT STONES (masáž horkými lávovými kameny)

Masáž lávovými kameny je jednou z nejúčinnějších terapií určených k relaxaci a regeneraci organismu.
Provádí se speciálními masážními hmaty teplými lávovými kameny a aromatickým olejem - kombinace tepla, jemného doteku a vůně je pro každého člověka tím nejpříjemnějším způsobem relaxace.
Masáž lávovými kameny působí velmi blahodárně na zdraví a duševní pohodu člověka. Posiluje imunitní systém, reguluje trávení a zrychluje metabolismus, pomáhá při potížích se soustředěním a spánkem, pomáhá při odstraňování stresu, posiluje psychiku.
Horké lávové kameny posilují činnost jednotlivých orgánů, povzbuzují krevní a lymfatický oběh a tím umožňují odplavovat škodlivé látky z těla. Kameny předávají svou velmi silnou energetickou vibraci, kterou uvolňují zablokované energetické dráhy (meridiány - energetické cesty vedoucí od konečků prstů až k jednotlivým vnitřním orgánům, tyto cesty bývají často špatně průchodné nebo zcela uzavřené, ale díky masáži lávovými kameny se znovu otevírají), které způsobují různá onemocnění a zvýšenou únavu. Teplo sálající z lávových kamenů proniká hluboko do svalů což výrazně přispívá k uvolňování ztuhlé tkáně. Dokáže pomoci při léčení bolestí a křečí.
Lávové kameny jsou nabité obrovskou energií, kterou klientovi během masáže předávají.
Masáž lávovými kameny je výbornou relaxací - teplo sálající z hladkého kamene prostupuje do organizmu až 3 cm hluboko a přináší celkové uklidnění a uvolnění spojené s velmi příjemnými pocity, které vydrží i několik dnů.


Co vás čeká při masáži lávovými kameny?

Lávové kameny se nahřívají ve vodní lázni na teplotu, která se pohybuje mezi 45 - 55°C. Nemusíte mít obavu, že vás kameny spálí – kameny jsou krátce ochlazeny než přijdou do styku s vaší pokožkou. Lávovými kameny se rozmasírovávají ztuhlé svaly, mohou se také vkládat do rukou, na záda, na energetická centra apod. Masáž lávovými kameny se většinou kombinuje s prvky tradiční masáže, aby přísun tepla byl rovnoměrný.

Co dělat po masáži?

Po masáži je dobré nevstávat ihned z lehátka, protože masáž lávovými kameny je intenzivnější než masáž klasická. Také po masáži, nejlépe po celý zbytek dne, se nedoporučuje vůbec žádná fyzická námaha. Je důležitý pitný režim.

PROČ STUDIO LIZBET? plant
co pro Vás můžeme udělat * jméno a příjmení * navrhněte termín e-mail telefonní číslo *
plant © 2011 Studio Lizbet Všechna práva vyhrazena
Milí klienti Studia Lizbet,
vzhledem k aktuální situaci v naší zemi, ruším, prozatím provoz studia. Poradenství po telefonu zůstává, ceník platí beze změn. Pokud vyvstane potřeba dalších změn, dám včas vědět.

Přeji zdraví a klidnou mysl, s pozdravem,
vaše masérka Jana Blažková